Historie

                                      ,,Hudba a rytmus nacházejí cestu k nejskrytějším místům duše“ - Platon


     V roce 2010 dostal harmonikář a klávesista Martin Zdvořák nápad založit malou a hlavně univerzální kapelu, která by svým repertoárem a sestavou hudebníků obsáhla hudbu mnoha žánrů, vše hrála naživo a byla schopna zahrát v podstatě při jakékoli příležitosti.

     Žádná kapela ale nevzniká jen tak z přání jednoho člověka. Oslovil proto muzikanty ze širokého okolí, kteří by měli stejnou chuť vykročit do neznáma a pokusit se vytvořit zcela nový hudební soubor. A povedlo se. Když kapela přicházela na svět, byl jedním z jejích ,,porodníků“ i hráč na baskřídlovku Josef Kuchař, který se kapele věnoval a byl jejím členem první rok existence a patří mu za to poděkování. 

     Jak už to tak ale bývá, žádný začátek není jednoduchý. Zvlášť, pokud se rozhodnete začít něco, k čemu nemáte dostatek zkušeností. Pak nezbývá, než se do toho vrhnout po hlavě, věřit si a doufat, že to dobře dopadneJ. A v případě Pošumavské muziky to dopadlo, dalo by se říct, na výbornou. Povedlo se dát dohromady stálou partu devíti lidí, které baví muzika, které baví hrát pro lidi a kteří si to umějí užít.

    Sestavu kapely postupem času utvořili jak mladí začínající hudebníci a absolventi ZUŠ v Klatovech, tak i léty zkušení a prověření muzikanti z velkých souborů či vojenských hudeb. Kapela tedy začala být univerzální nejen po stránce sestavy nástrojů, ale i po stránce názorů a zkušeností, což se ve výsledku ukázalo jako velký přínos pro její fungování. Každý přispěl se svojí ,,troškou do mlýna“ a kapela nabrala ten správný směr.

     V průběhu let jsme navázali spolupráci s několika hudebními skladateli a aranžéry, kteří nás zásobovali množstvím notového materiálu, jenž jsme postupem času zpracovali, nacvičili a utvořili tak pestrý repertoár, který se prolíná napříč mnoha hudebními žánry. Za ty nejvýznamnější je třeba zmínit například Josefa Thumse a hlavně Karla Fictuma, který vytvořil největší část našeho repertoáru a kterému posíláme nezměrné poděkování do muzikantského nebe za všechno, co pro Pošumavskou muziku udělal.

     V létě 2013 musel Martin Zdvořák kapelu na čas opustit  a kapelnické otěže tak převzal klarinetista Michael Šíma, pod jehož vedením kapela perfektně fungovala  téměř celý následující  rok. V létě 2014 se M. Zdvořák vrátil zpátky a sestava se tak dostala do své již zaběhnuté podoby, ve které dál pokračuje ve snaze bavit sebe a hlavně posluchače příjemnou muzikou.

     Máme na svém kontě několik nahrávek pro Český rozhlas v Plzni a celou řadu nejrůznějších vystoupení na území západních Čech. Za největší úspěch kapely však považujeme především tu možnost, že můžeme zpříjemňovat lidem čas na vystoupeních všeho druhu, ať už se jedná o koncert, zábavu nebo ples. Každý z nás má hudbu jako koníček, kterému se věnujeme při práci nebo při studiu. Všichni však děláme hudbu s láskou a hlavně pro všechny, kdo mají pro dobrou muziku srdce dokořán.

                   

                                                                                                                                                                             


Seznam právě plánovaných akcí najdete [zde].